Makita 18V Li-ion 1/4€Hex Cordless Impact Driver DTD152SFE3
In stock
SKU
PTL.IMD.00010
Special Price
Rs. 26,689.00
Regular Price
Rs. 32,466.00
| Type of Product | Impact Driver |
| Battery Type | Li-ion |
| Voltage | 18V |
| Sound Power Level | 104 dB(A) |
| Sound Pressure Level | 93 dB(A) |
Makita 18V Li-ion 1/4€Hex Cordless Impact Driver DTD152SFE3 is available to buy in increments of 1
- Capacity
- Machine Screw: M3 - M8
- Standard Bolt: M3 - M8
- High Tensile Bolt: M3 - M6
- Coarse thread (in length): 22 - 125 mm (7/8" - 4-7/8")
Product Specification
Product Specification for "Makita 18V Li-ion 1/4€Hex Cordless Impact Driver DTD152SFE3"
| SKU | PTL.IMD.00010 |
|---|---|
| Battery | BL1830B*3 |
| Sound Pressure Level | 93 dB(A) |
| Hex Shank Size | 6.35 mm (1/4") |
| Type Of Product | impact driver |
| Dimensions L X W X H | 137x79x238 mm (5-3/8"x3-1/8"x9-3/8") |
| Net Weight | 1.3 Kg |
| Battery Type | li-ion |
| Brand | Makita |



